Klíče do nového


Když pak přijde ten vytoužený https://slovniky.lingea.cz/nemecko-cesky/vytou%25C5%25BEen%25C3%25BD den, spěcháme na místo činu a začínáme se rozhlížet. Už poprvé se nám v hlavě skládají obrázky, co kde bude. A pomaličku si to už dáváme dohromady.

Při další návštěvě, no návštěvě, vlastně po dalším příchodu domů už máme s sebou metr a jdeme na to. Začíná se vyměřovat, kupují se záclony a tak dále a tak dále. Hlavní moment pak přichází v obchodě s nábytkem a vůbec věcmi pro domácnost. Tady nastanou potíže, protože byste to rádi měli moderní a rádi byste to měli taky hezké. Jenže jak to skloubit?

moderní byt

Je bohužel fakt, že hezké nemusí znamenat moderní a moderní nemusí znamenat hezké. Totiž pro vás. Protože slovo hezké znamená pro každého něco jiného. A co se týče interiéru a jeho zařízení vůbec, tak to platí dvojnásob. Někomu se líbí žlutá, druhému modrá, třetí by nejraději skládací nábytek, čtvrtý zase pevné skříně. Takže co s tím?

Naštěstí si víme rady. Zde by pomohl bytový architekt. Jistě víte, kdo to je a co umí. Že ne?

Nuže je to člověk, který vystudoval vysokou školu architektury a neustále se věnuje věcem kolem toho. To znamená, že má naprostý přehled, co kde mají, ví, co se nyní ve světě „nosí“ a co se do bytu hodí, a hlavně umí odhadnou vnitřní prostory tak, aby byly přiměřeně zaplněny. Takový člověk ušetří spoustu času, protože cokoli si na jeho radu vyberete, bude to v dosahu bydlení a za nejlepší cenu. Protože i o tomhle bytový architekt ví.

moderní byt

Nezbývá tedy, než si někoho podobného nebo přesně takového sehnat. Není jich u nás nějak hodně, tedy těch špičkových. Ovšem pro vás, jako čtenáře tohoto článku, tak pro vás to bude jednoduché. Bytový architekt Praha čeká jen na vás, než mu zavoláte a je připraven ihned vyrazit k vám. Jen mu musíte dát adresu. A tu mu nadiktujete do telefonu. Jeho číslo získáte tak, že kliknete na odkaz v článku a budete přeneseni na web potřebného člověka.

Hledáte dům pro náročné?


Jestli zrovna řešíte otázku bydlení, nejspíš zvažujete zda bydlet v domě nebo v bytě. Stejně jako všechno, i byt a dům má svoje klady a zápory. Zatímco v bytě o vás většinou ví každý všechno, protože sousedé si všímají většinou všeho, u bydlení v domě máte větší anonymitu. V bytě vás limitují sousedé, protože nesmíte nikoho ničím rušit, ale u sebe doma si můžete zpívat klidně i v noci. Mnoho lidí utíká z bytu do domu, protože chtějí mít větší klid.

moderní dům

Jestli zrovna zvažujete stavbu domu, určitě vás čeká hledání vhodného pozemku, který bude odpovídat představám o vašem budoucím domě. Nejspíš se vám nebude chtít rekonstruovat starší dům, a tak budete chtít stavět novostavbu. Rekonstrukce s sebou ose jistá úskalí, která většinou poznáte až kopnete do domu. U stavby nového domu vás čekají žádná nepříjemná skrytá překvapení. Musíte si ale sehnat pozemek, na který se vámi vybraný dům vejde.

bydlení dům

Nejprve dům, pak pozemek. Nebo naopak?
Většina lidí vybírá nejprve pozemek a pak teprve dům. Jenže si musíte vybrat především dostatečně velký pozemek na to, aby se na něm váš vysněný dům dal bez problémů postavit. Existují i limity, jako je například odstup od sousedních staveb, takže u malého pozemku byste například s bungalovem měli celkem problém. Bungalovy jsou velice populární typy domů už celou řadu let, protože jsou přízemní a prostorné.

Existují obyčejné menší bungalovy, které budou stačit nenáročným lidem, ale u nás najdete například bungalov exclusive c, který má netradiční půdorys do L a hlavně zaujme svým výrazným designem. Je to jeden z našich nejdražších domů a potěší každého, kdo hledá dům, který zaujme na první pohled. Nechte si postavit právě tento bungalov, který prezentuje svoje majitele jak nejvíce umí. Jestli hledáte exkluzivitu, tento dům je právě pro vás. Prohlédněte si ho v našem online katalogu.

Stačí použít pár triků a opticky zvětšíte hravě každý prostor – Jak na to?

Malý byt, malé pokoje, malá koupelna či příliš úzká chodba, to všechno může být problémem, který se snažíme vyřešit. Jak můžete prostor opticky zvětšit?

Stačí použít pár triků a opticky zvětšíte hravě každý prostor – Jak na to?

Bohužel menší byt se nafouknout nedá, žádnou místnost nemůžeme zvětšit ale ani zmenšit podle svých představ. Nebo to není tak úplně pravda? Víte, že si stačí pohrát s pár detaily a můžete místnost zvětšit nebo dokonce zmenšit, jak chcete? Ano, opticky se dá změnit prostor poměrně jednoduše a trik tví v tom, jaké barvy se v místnosti použijí. Chcete vědět, jak síla barev funguje? Co všechno přispěje k tomu, že místnost bude vypadat menší nebo naopak větší? Je to poměrně snadné.

bílé stěny

Co dokážou světlé barvy

Optické změny prostoru bydesign.cz se provádí opravdu jednoduše a záleží vždy na tom, jaké barvy se použijí zejména na výmalbu místnosti. Čím světlejší barvy, tím bude prostor působit na první dojem větší a prostornější. Opravdu malý pokoj se dá krásně opticky zvětšit tím, že jej vymalujeme na bílo a přidáme i světlý nábytek či bytové doplňky. Čím sytější a tmavší barvy, tím bude ještě více působit pokoj stísněně a bude tak ještě menší, než doopravdy je. Každý, kdo někdy využil služeb bytového designéra, se mohl přesvědčit, že opravdu existuje řada triků, které úplně promění daný prostor a to vždy podle přání. Velkou služby při zvětšování místností udělají i zrcadla. Trik s velkými zrcadly pak můžete využít hlavně v koupelně, na chodbě či v obývacím pokoji, kdy může být zrcadlo součástí například dveří od šatní skříně.

velká světlá místnost

Co umí barvy tmavé nebo pastelové

Milovníci pastelových či sytých tmavých barev by se měli mít na pozoru. Tyto barvy se totiž hodí do místností větších, které si naopak přejeme opticky zmenšit. Přesně tak totiž tmavé, syté a pastelové barvy fungují. Ovšem netřeba si zoufat, pokud chcete i do menší místnosti přinést trošku barev, lze to provést. Vždy ale platí, že barevně by se měla vymalovat jen část pokoje, pro zbytek se opět používá barva světlá nebo úplně bílá. Pracovat pak hezky lze například i se šedou barvou.

Pokud si nevíte rady, oslovte odborníky, kteří vám vždy nabídnou bonus v tom, že připraví řešení přímo vám na míru.