Stačí použít pár triků a opticky zvětšíte hravě každý prostor – Jak na to?

Malý byt, malé pokoje, malá koupelna či příliš úzká chodba, to všechno může být problémem, který se snažíme vyřešit. Jak můžete prostor opticky zvětšit?

Stačí použít pár triků a opticky zvětšíte hravě každý prostor – Jak na to?

Bohužel menší byt se nafouknout nedá, žádnou místnost nemůžeme zvětšit ale ani zmenšit podle svých představ. Nebo to není tak úplně pravda? Víte, že si stačí pohrát s pár detaily a můžete místnost zvětšit nebo dokonce zmenšit, jak chcete? Ano, opticky se dá změnit prostor poměrně jednoduše a trik tví v tom, jaké barvy se v místnosti použijí. Chcete vědět, jak síla barev funguje? Co všechno přispěje k tomu, že místnost bude vypadat menší nebo naopak větší? Je to poměrně snadné.

bílé stěny

Co dokážou světlé barvy

Optické změny prostoru bydesign.cz se provádí opravdu jednoduše a záleží vždy na tom, jaké barvy se použijí zejména na výmalbu místnosti. Čím světlejší barvy, tím bude prostor působit na první dojem větší a prostornější. Opravdu malý pokoj se dá krásně opticky zvětšit tím, že jej vymalujeme na bílo a přidáme i světlý nábytek či bytové doplňky. Čím sytější a tmavší barvy, tím bude ještě více působit pokoj stísněně a bude tak ještě menší, než doopravdy je. Každý, kdo někdy využil služeb bytového designéra, se mohl přesvědčit, že opravdu existuje řada triků, které úplně promění daný prostor a to vždy podle přání. Velkou služby při zvětšování místností udělají i zrcadla. Trik s velkými zrcadly pak můžete využít hlavně v koupelně, na chodbě či v obývacím pokoji, kdy může být zrcadlo součástí například dveří od šatní skříně.

velká světlá místnost

Co umí barvy tmavé nebo pastelové

Milovníci pastelových či sytých tmavých barev by se měli mít na pozoru. Tyto barvy se totiž hodí do místností větších, které si naopak přejeme opticky zmenšit. Přesně tak totiž tmavé, syté a pastelové barvy fungují. Ovšem netřeba si zoufat, pokud chcete i do menší místnosti přinést trošku barev, lze to provést. Vždy ale platí, že barevně by se měla vymalovat jen část pokoje, pro zbytek se opět používá barva světlá nebo úplně bílá. Pracovat pak hezky lze například i se šedou barvou.

Pokud si nevíte rady, oslovte odborníky, kteří vám vždy nabídnou bonus v tom, že připraví řešení přímo vám na míru.