• PC
  • Posted By
Počítačová grafika

Všude kolem nás

Často si to neuvědomujeme, ale na každém kroku si můžete všímat nějaké grafiky, která byla vytvořena přes počítačový software. Příkladem je třeba letáček supermarketu, který nám přišel do schránky. Někdo musel totiž každý produkt nafotit, pěkně oříznout, dát k němu doplňující informace a cenovku. Samozřejmě zde platí různé zásady jako je například dobrá čitelnost, soulad jednotlivých částí k sobě a tak dále.

základní deska

Rozhodně nesmíme zapomenout na získávací funkci, protože by nás měli zaujmout akční ceny a motivovat k návštěvě obchodu. Proto je dobrý marketing rozhodně zapotřebí, abychom pomocí něj mohli snadno zvyšovat své příjmy. Samozřejmě ne každý se může stát grafikem, protože to chce také jisté umělecké cítění. Proto lidé v tomto oboru můžou často dosáhnout na zajímavý plat. Stačí se podívat na velké firmy u nás, přičemž řada z nich investuje do vzhledu letáků, webových stránek a sociálních sítí včetně reklam.

Chytrý software

Všemožné grafické úpravy na vysoké úrovni vznikají díky moderním programům. Třeba taková práce fotografa není pouze o nastavování foťáku a zachycení co nejlepšího snímku. Druhá část se totiž odehrává v podobě úpravy, takže díky ní se fotka posune ještě na vyšší úroveň. V dnešní době je tato část opravdu důležitá. Samozřejmě naučit se ji není jen tak, což platí také o samotném focení.

graf na displeji

Co se týče úpravy fotek, tak zde patří mezi nejlepší Photoshop. Podobně je tomu jako u videí, protože třeba u těch největších tvůrců na YouTube si můžeme všimnout, že během celého videa se nachází mnoho střihů, efektů a animací. Důvod je prostý. Takto celé video vypadá lépe, udrží divákovu pozornost a zaměřuje se na ty nejdůležitější úseky z celé natočené stopy. Pokud byste i Vy chtěli zkusit nějakou tu úpravu mediálních dat, tak klidně můžete začít na programech, které jsou zdarma a vyzkoušet si, zda by Vás to vůbec bavilo.