Správná přeprava potravin


Specifické zboží

Potraviny si vyžadují při přepravě speciální přístup, protože to nejsou třeba pytle s cementem. Je tu totiž riziko zkažení a takový náklad je už vhodný leda tak na vyhození, takže je potřeba dodržovat jisté zásady. Pomoci si můžeme vhodný obal. Třeba takové brambůrky mají před otevřením dost velký objem sáčku, což je dáno obsahem dusíku v balení.

zdravé jídlo

Ten se nám stará o to, aby potravina vydržela co nejdéle svěží a taky se jednotlivé plátky zbytečně nepomačkali. Vhodným zabalením se dá datum spotřeby výrazně prodloužit a je to lepší i pro přepravu. Když navíc vezeme potraviny podléhající rychlé zkáze, tak je potřeba, aby cesta trvala co nejkratší dobu, protože taková cisterna s mlékem se v létě dost zahřívá. Z tohoto důvodu je mnohdy zapotřebí, aby byl zavazadlový prostor klimatizovaný a potravina si udržela nízkou teplotu. Když nemáme přímo klimatizaci, tak někdy postačí dobré zchlazení a následné umístění do chladícího boxu, který má velmi dobrou izolaci.

Přepravky

Jídlo s nimi přichází do styku přímo, takže jsou dost důležité. Platí to třeba v pekárně, protože pečivo určené k přímé spotřebě se do ničeho nebalí. Materiály určené pro přímý styk s potravinami musí splňovat jisté normy, aby bylo skutečně zajištěné, že pro lidský organismus nebude mít žádné škodlivé účinky. Mnohdy se volí pro tyto produkty plast, čehož si můžeme všimnout i u lahví minerálních vod.

ovoce v přepravkách

Někdo si sice může říct, že je tu riziko uvolňování mikroplastů a snažit se jim vyhýbat. Když však láhev nepoužíváme velmi dlouho, tak je množství uvolnění těchto látek dost malé, proto se rozhodně není čeho obávat. Kdybyste potřebovali něco většího, tak potom můžete zvolit IBC kontejner od potravin Schoellerallibert.com. Těch je v nabídce hned několik druhů, takže si dle provedení a rozměrů ? můžete skvěle vybrat. Vzhledem k pevné konstrukci máte jistotu, že kontejner vydrží i při plném používání a budete se na něj moci spolehnout.