Rostlina, která toho umí víc, než si jen pomyslíme

Je zcela možné, že jste se již setkali s různými názvy, když jste chtěli vyzkoušet přírodní produkt kratom. Většinou se také jedná o speciální marketingové tahy, jak zlákat co nejvíce uživatelů na tento rostlinný skvost. Nicméně abychom měli ucelenou představu o kratomu, tak vždy se jedná o jednu a tu samou rostlinu Mitragyna speciosa. Spíše jde o místo, kde se pěstuje a také vše ovlivní zpracování a sběr listů, které jsou právě tou nejdůležitější složkou. Po sběru se suší a tradičním způsobem zpracovávají, až doschnou takových kvalit, které si můžete zakoupit v e-shopu. O barvě rozhodují žilky na listech a o vysoké kvalitě, která se na trh dodává pod označením Super, tak zase výška, odkud budou listy pocházet. Ty rostou až na vrcholcích dospělých stromů a mají největší obsah alkaloidů. A právě všechny tyto procesy sklizně mají jiné působení i ve výsledku na uživatele.

druhy kratomu

Proč je tak zajímavý

Odborné studie nám ukazují na to, že účinnou látkou obsaženou v kratomu jsou alkaloidy mitragynin a 7-hydroxymitragynin. Tyto alkaloidy působí na opiové receptory v mozku, což může vést k analgetickým a sedativním účinkům. Díky tomu se kratom používá nejčastěji ke zmírnění bolesti, snížení úzkosti a také jsou ohlasy na to, že pomáhá při odvykání od opioidů. Je pravdou, že na každého může působit jinak. Někteří lidé také tvrdí, že jim pomáhá s depresí, nespavostí a zlepšuje jejich náladu.

kratom prášek

Nejčastější možností jak se kratom užívá, je v podobě prášku nebo extraktu. Také se na trhu objevují tablety, které obsahují pouze čistý a 100% přírodní prášek z mletých listů. Kratom a užívání má svá pravidla a skutečně zpočátku se vyplatí nastavit menší dávky, které se mohou postupně navýšit, a to až k horní doporučené denní dávce, čímž se lze vyhnout problémům, které by mohly být způsobeny předávkováním. Vyzkoušet jeho sílu můžete i vy, kratom je totiž běžně dostupný v internetovém obchodě.