Hypotéka na váš dům

Hypotéka je jeden z nejvyužívanějších druhů financování. Není divu. Hypotéka vám může dopomoci k tomu, že budete mít vlastní bydlení nebo vlastnit svou vlastní nemovitost. Český národ je nastavený tak, že pro většinu lidí je vlastní bydlení splněný sen. Jsme neradi, když jsme jen v pronájmu a musíme platit každý měsíc za něco, co vlastně nikdy nebude naše.

peníze

Jenomže problém s nemovitostmi je ten, že jsou drahé. Opravdu drahé. Zvláště v dnešní době. Inflace vystoupala na rekordní hodnoty, což se promítlo i do cen nemovitostí. Navíc, v naší republice je bohužel nedostatek bytů i domů. Respektive, byl by jich dostatek, ale v době, kdy byli nízké ceny nemovitostí, skoupila spousta investorů byty, které teď vlastní. Takže teď je například v Praze spousta prázdných bytů, kde nikdo nebydlí, ale jsou ve vlastnictví někoho jiného. A jelikož je bytů a domů v nabídce málo, mohou si dovolit vlastníci nasadit ceny za prodej opravdu vysoko.

dům

A takovou částku, kterou dnes dáte za byt nebo dům většina z nás na kontě opravdu nemá. Jen si představte, jak moc byste museli šetřit, abyste měli na to zakoupit si dům nebo byt za několik milionů. Z průměrného platu dvou lidí zkrátka lidé nemají šanci celou částku našetřit. Proto se uchylují k tomu, že si v bance zažádají o hypotéku.

Mnoho lidí se sice takového závazku bojí, ale opravdu není proč. Hypotéka není žádné zlo a nedělá z vás někoho, kdo je nezodpovědný ohledně financí. Právě naopak. Hypotéka má většinou nastavené dobré podmínky pro splácení.

Ovšem může se stát, že banka prostě vaši žádost o hypotéku zamítne. Může tak učinit z nejrůznějších důvodů. Posuzují žádosti o přiznání hypotéky dost přísně. Pokud to bude váš případ, nevěste hlavu. Stále máte možnost dostat hypotéku, například tak, že si místo v bance zažádáte u nebankovní společnosti o nebankovní hypotéku.