Co je hodně peněz?


To je ovšem čistě filozofická otázka. Pro někoho to může být pouhá stokoruna. Když je to nějaký bezdomovec, který nechce krát, tak je pro něj sto korun přímo majlant a když je šikovný, má to na jídlo na dva nebo tři dny.

Jiná věc je sto korun pro toho, kdo pracuje za tuto částku na hodinu. Je to pro něj hodně peněz, ale když o tu stovku přijde žádná katastrofa. A kdyby mu ji někdo dal, tak si ji vezme, ale nijak moc jásat nebude. Pro toho, kdo pracuje za tři stovky na hodinu a více už tato bankovka neznamená naprosto nic.

bankovky

Nuže, vysoká částka bude pro naše potřeby a potřeby tohoto článku jeden milion koruna více. Tím si stanovíme spodní hranici, pod kterou nepůjdeme. A sehnat takovou částku, to už je opravdu takové malé umění. Ovšem jak pro koho.

Nuže, podívejme se jaké metody se dají použít. Jsou to většinou půjčky a nyní již jen záleží, od koho si půjčit. Můžeme asi vynechat příbuzné i známé, protože většinou ty peníze nemají a pokud ani jistě by je nepůjčili. Musíme tedy jít za někým, kdo je má a kdo je ochoten se jich na nějakou dobu zříci. Může to být docela dobře některá z bank? Nu, může, pokud nemáte škraloup v registru dlužníků a máte jimi požadovaný příjem. Plus ještě nějaké další náležitosti. Banka vás pak nejprve zinkasuje, aby „nepracovali“ zadarmo a pak začne řešit ty své složitosti, na jejichž konci se dozvíte, že vám půjčku neposkytnou. Důvody jsou již výše zmíněny.

kufr s bankovkami

Nezbývá tedy, než vyzkoušet jinou instituci a jiný finanční produkt. Může jím být například americká hypotéka bez registru. Zde se postupuje naprosto odlišným http://www.infoabsolvent.cz/Temata/Download%3FSoubor%3DV-7.4.17_Prakticke_aspekty_vzdelavani_zaku_s_odlisnym_materskym_jazykem.pdf způsobem, i když je pak výsledek velmi podobný. Peníze nakonec obdržíte a splácíte. V tomto je to stejné jako v bance. Jenže tady vše vyřídíte během pár dnů, a navíc ještě bez nějakých vstupních poplatků. Pokud to chcete vyzkoušet, tak jen klikněte na odkaz zde.