Proč se vypravit na jih České republiky do Českých Budějovic

Napadlo vás někdy, které skupiny lidí vyhledávají na Internetu ubytovací služby, například České Budějovice ubytování levné? Koho by tedy mohl zajímat právě tento region, a proč se vypravit zrovna sem?

Vodáci – vodáctví je v naší zemi jedním z nejoblíbenějších rekreačních sportů a právě na Vltavě se můžete s vodáky setkat v nejhojnějším počtu. Zpravidla se koncentrují do Vyššího Brodu, odkud začíná splavný regulovaný úsek, a pokračují až do Českého Krumlova, do Zlaté Koruny, ke zřícenině hradu Dívčí Kámen a končí buď v Boršově nad Vltavou, anebo v Českých Budějovicích. Zakončit vodácké putování právě zde je výhodnější, než v Boršově, protože Boršov vám zdaleka neposkytne tolik zajímavostí k vidění. A můžete tu putování po řece skvěle kombinovat s projížďkami na kole, například až k zámku v Hluboké nad Vltavou.

České Budějovice

Cyklisté – v předchozím odstavci je řeč o cyklistice a ta má v Jižních Čechách vynikající podmínky. České Budějovice se navíc nachází ve velmi výhodné poloze, máte to odtud poměrně kousek na Třeboňsko, do Blanského lesa a Českokrumlovsko, na Borovansko a údolí řeky Stropnice či Malše a do Novohradských hor.

Český Krumlov

Automobiloví výletníci – a kdo z vás se raději vozí autem, může odtud kromě zmíněných míst putovat i dál, například na přehradu Lipno či na Šumavu a podnikat tu pěší výlety po okolí, anebo si krajinu prohlížet jen z auta, což také není k zahození. A máte-li rádi cestování vlakem, mohli bychom vám doporučit trať podél řeky Lužnice nebo do Boršova, Holubova, Zlaté Koruny, Českého Krumlova a Horní Plané, s možností doputovat až k hraničnímu přechodu s Rakouskem v Novém Údolí.

V samotných Českých Budějovicích na vás také čeká řada zajímavých památek, jako je Černá věž, náměstí Přemysla Otakara II., soutok Vltavy a Malše na Sokolském ostrově, park Stromovka a cenné renesanční a barokní domy v historickém jádru města.