Juta – ozdobná tkanina bez kompromisů

Říká vám něco látka zvaná juta? Je to čistě přírodní záležitost, žádná „umělina“, co by vás škrábala a vytvářela v místnosti převahu nebezpečných kladných iontů. Můžete ji použít i pro slavnostní příležitosti.

Svatební období

Chystáte svatbu a bude to nejvýznamnější rodinná událost za posledních dvacet let? Pak si dejte záležet i na výzdobě, nejen na občerstvení. Vyzdobit svatební stůl v rámci hostiny a prostředí, které bude zaujímat i venkovní prostory, lze mnoha způsoby, a juta je k tomu jako stvořená. Hodí se pro prostírání, potahy židlí, pro ozdobné předměty, jako jsou vázy, hrnky, misky, závěsy, rolety, stínidla svítidel a mnoho dalších věcí.

jutové vaky

Nespornou výhodou juty je její estetická hodnota a schopnost výborně ladit zejména k bílé barvě nebo k dřevěnému masivu. V tomto přírodním duchu lze pak vytvořit velmi přátelskou atmosféru, jemnou a zároveň nesmírně dekorativní. Svatba s jutou bude mnohem zajímavější, než se syntetickými materiály, osloví každého milovníka zdravého životního stylu, protože bude na hony vzdálená hrubým civilizačním vlivům.

juta na výzdobu

Výzdoba bytu v retro stylu

Juta https://www.prima-obchod.cz/produkty/latky/juta-a-imitace-juty je inspirativní tkanina i pro výzdobu interiéru pro běžné každodenní situace. Svůj význam má například v renovaci nábytku, čímž získáte vysloveně retro rustikální vzhled. Musíte však postupovat s citem, abyste jutou nepotáhli kompletně celou skříň nebo psací stůl či postel, musíte tkaninou jemně prokládat jen některé úseky zásuvek, svislých bočních či čelních stěn a dozdobit některá místa bílou krajkou či lakovanou dřevěnou lištou.

Tímto způsobem si můžete dovolit renovovat i velmi starý nábytek na chalupě, který získá zcela odlišnou tvář, a v kombinaci s kamennou dlažbou nebo vhodně zvolenou sytou barvou koberce zútulníte prostor doslova za pár korun. Juta není drahá, je to jeden z nejlevnějších textilních materiálů na trhu a může si jej opatřit takřka každý.