Elektrická energie se počítá

Pokud tedy chcete šetřit svoje peníze a přemýšlíte nad tím, kde byste měli začít, rozhodně není od věci se zaměřit na to, kolik elektrické energie spotřebujete ve Vaší domácnosti. Můžete si být jistí tím, že by Vás výsledek mohl překvapit. Vzhledem k tomu, že jsou v dnešní době velice v módě nízkoenergetická bydlení, není od věci něco takového udělat také s tím svým. Jenže kde chcete začít? To je mnohdy otázka, jejíž odpověď je poměrně náročná a komplikovaná. Můžete udělat velké investice, jako jsou kolektory či solární panely, ale počítejte s tím, že návratnost nějaký ten rok trvá.

Můžete začít i s malými věcmi

Tak co takhle začít s něčím menším a stejně efektivním? V dnešní době nikdo moc nepřemýšlí nad tím, jaké žárovky si do svého bydlení pořizuje. Hlavně, aby dostatečně svítily a nějakou dobu fungovaly. Ve skutečnosti si ovšem můžete pořídit takové světelné zdroje, jejichž spotřeba je skutečně minimální, což zaručeně oceníte, protože i když se jedná o drobné spotřebiče, vzhledem k jejich početnosti v domácnosti a častému používání, se jejich spotřeba velice rychle nasčítá.

Myslete ekonomicky

Jaké žárovky byste tedy pro svoje bydlení vlastně měli vybrat? My pro Vás máme jednu velice dobrou radu. Led žárovky jsou v dnešní době velice oblíbené. Jaké jsou jejich výhody? Jejich hlavními výhodami jsou velice nízká spotřeba, která je mnohonásobně nižší, než u klasických světelných zdrojů, také dlouholetá životnost, spolehlivost či fakt, že se nezahřívají. Díky tomu jsou vhodné pro každou domácnost, ve které její obyvatelé myslí ekonomicky a chtějí mít doma takové světelné zdroje, na které se mohou spolehnout. Díky kvalitním a spolehlivým led žárovkám tak bude i Vaše bydlení méně nákladné na provoz.

Osvětlení do jednotlivých částí domu

Každá místnost je něčím specifická a tomu je potřeba uzpůsobit i výběr osvětlení. Zatímco do obývacího pokoje budete vybírat honosná závěsná svítidla, do koupelny zase skromné bodovky s ochranou proti vlhkosti. Jenže svítidla nejdou jenom o tom, aby nám posvítila na cestu nebo na činnosti, které v místnosti provozujeme. Správně zvolené světlo dokáže navodit pocit pohody a relaxace, jiné nám naopak nabídnou dobré světelné podmínky při vaření, čtení nebo práci.Závěsné osvětlení

„Nedůležité“ osvětlení na chodbě
Osvětlení na chodbě přeci nikdo nevěnuje žádnou pozornost. No to byste se divili! Na chodbě by nás v první řadě měla zajímat bezpečnost, chodba totiž v mnoha případech úzce sousedí se schodištěm. To by mělo být dostatečně osvětleno, ať už přirozeným nebo umělým světlem. V tomto případě je dobré myslet s předstihem a rozmyslet si umístění vypínačů, které by měly být vždy na začátku a konci schodiště nebo chodby.

Velmi přínosná jsou v tomto případě pohybová čidla, která se zhasnou i rozsvítí automaticky a není potřeba hledat složitě vypínač. V případě příliš tmavé chodby je na pořadu dne instalace světlovodu, který dokáže přes střechu přivést dostatek denního světla.

Kuchyňský kout
V kuchyni je nejdůležitější správně osvětlit prostor, na kterém pracujeme – pracovní desku. Volte mezi podlouhlými zářivkami, bodovým světlem nebo LED páskami.

Součástí kuchyňských koutů je v dnešní době často i jídelna. Zde volte závěsné světlo, které dokáže osvětlit příjemným světlem stolování. Jako zdroj světla jsou tak ideální LED žárovky – G4 https://www.lightpark.cz/led-zarovky/?par=patice|g4.Zajímavě řešené světlo

Problematická koupelna
Zde je potřeba umístit světla, která mají ochranu proti vzdušné vlhkosti, orientujte se podle ochranného stupně IP. Zde zvolíme jedno velké centrální světlo, které by mělo dostatečně osvětlit celý prostor. Důležité je i doplňkové v blízkosti zrcadla, pokud není zabudované už přímo v zrcadle, umístěte ho tak, aby při svícení nevrhalo nelichotivé stíny.

Osram H7 může mít delší životnost, nebo vydávat více světla


Autožárovky Osram si své jméno vybudovaly již před mnoha lety i v České republice.

Sortiment uspokojí všechny typy řidičů

Každý z nás má jiné nároky na styl a způsob jízdy, někdo jezdí více za denního světla, jiný spíše v noci. Odlišné jsou i kilometrové nájezdy, jinak řídí ženy, jinak senioři, odlišně si za volantem počínají mladí nezkušení řidiči a samozřejmě i zdatní matadoři. Každý z nás si však může zvolit typ autožárovek, který mu vyhovuje, a výrobce Osram podle toho také upravil svůj výrobní program.
víceproudá silnice ve městě
Postavil jej na jednoduchém principu preferencí a tím se snaží nabídnout produkty na míru podle jednoduchého klíče:
Méně časté výměny vadných kusů – pro denní svícení a nepříliš velké nároky na množství světla jsou ideální typy s prodlouženou životností Osram Ultra Life. Osvitem jízdního pruhu se vyrovnají běžným halogenovým žárovkám, ale předčí je v době aktivního svícení, která přesahuje pět let.
Lépe osvětlená silnice – kdo jezdí častěji po setmění a po silnicích druhých až třetích tříd, anebo očekává od světlometů dostatek světla pro pohodovou jízdu, ten by se měl zaměřit na výrobní řadu Night Breaker s modely Unlimited nebo Laser. Pro podporu chladnějšího a příjemnějšího světla jsou zas výhodné Osram H7 Silverstar , či Cool Blue Intense.
hustý noční provoz

Nízká cena

Celá řada lidí se rozhoduje na základě ceny, vyhledává dokonce výrobky podle ceny a kvůli ušetřeným financím je ochotna přijmout i některé ústupky. Relevantní to může být především u spotřebičů, jejichž cena přesahuje tisíc korun, a kde mohou být úspory a cenové rozdíly poměrně značné.
U automobilových žárovek to však přestává téměř nabývat na významu, autožárovky jsou zařazovány do spotřebního zboží podobně jako motorový olej, a tak bychom měli spíše zohlednit parametry, záruční podmínky, délku životnosti a solidní přístup k zákazníkovi, než kvůli několika desítkám korun zbytečně riskovat náročnou výměnu vadného kusu a náklady spojené s odesíláním zboží na reklamaci.

Skvělý pomocník

Hledáte nějakého pomocníka, který by vám rozsvítil domov, ale zároveň byste si mohli užívat dobrou cenu? My bychom pro vás měli totiž skvělý sortiment, ze kterého si určitě vyberete v kratičkém okamžiku vyberete to pravé pro konkrétní místnost. My nabízíme především úsporné žárovky, které se vám skutečně vyplatí, dobře vypadají a velkou výhodou je to, že si můžete vybrat buď produkt na hlavní svícení, anebo nějakou menší lampičku či něco podobného. Ať už potřebujete rozsvítit obývací pokoje, kuchyně, chodby nebo ložnice, máme pro vás to nejlepší a to i za super ceny. A co všechno tu můžete najít:

· Úsporné žárovky
· Halogenové žárovky
· Zářivkové trubice
· Patice různých typů

A proč si vybrat právě z těchto možností? Určitě oceníte jejich nízkou energetickou náročnost, protože právě proto člověk často mění svá rozhodnutí a nakupuje nové věci. Proč nešetřit, když můžete. Je tu ale několik věcí, na které byste se měli zaměřit, když si chcete vybrat to nejlepší pro sebe a svou domácnost:

· Příkon
· Světelný tok
· Teplota chromatičnosti (tón světla – chladné, modré světlo, teplé barvy)
· Úhel rozptylu světla

Chladné světlo je skutečně vhodné pro prostředí, jako jsou koupelny nebo nějaké pracovní prostředí, ale pokud byste chtěli osvětlit nějakou odpočinkovou zónu, určitě byste měli volit nejlépe žluté teplé světlo, či nějakou z teplejších barev.

Do kuchyně i dalších místností

Díky tisícům druhů žárovek a zářivek si můžete osvětlit místnost prakticky, jak chcete. Pokud byste potřebovali něco do kuchyně, určitě by se vám líbila led zářivka. Když budete chtít něco třeba k obývací stěně, zaměřte se určitě na úhel rozptylu světla, protože ač dříve nebyla jiná možnost, dnes si můžete volit podle vlastních potřeb, cíleně, na jedno místo či s menším úhlem.