Osvětlení do jednotlivých částí domu

Každá místnost je něčím specifická a tomu je potřeba uzpůsobit i výběr osvětlení. Zatímco do obývacího pokoje budete vybírat honosná závěsná svítidla, do koupelny zase skromné bodovky s ochranou proti vlhkosti. Jenže svítidla nejdou jenom o tom, aby nám posvítila na cestu nebo na činnosti, které v místnosti provozujeme. Správně zvolené světlo dokáže navodit pocit pohody a relaxace, jiné nám naopak nabídnou dobré světelné podmínky při vaření, čtení nebo práci.Závěsné osvětlení

„Nedůležité“ osvětlení na chodbě
Osvětlení na chodbě přeci nikdo nevěnuje žádnou pozornost. No to byste se divili! Na chodbě by nás v první řadě měla zajímat bezpečnost, chodba totiž v mnoha případech úzce sousedí se schodištěm. To by mělo být dostatečně osvětleno, ať už přirozeným nebo umělým světlem. V tomto případě je dobré myslet s předstihem a rozmyslet si umístění vypínačů, které by měly být vždy na začátku a konci schodiště nebo chodby.

Velmi přínosná jsou v tomto případě pohybová čidla, která se zhasnou i rozsvítí automaticky a není potřeba hledat složitě vypínač. V případě příliš tmavé chodby je na pořadu dne instalace světlovodu, který dokáže přes střechu přivést dostatek denního světla.

Kuchyňský kout
V kuchyni je nejdůležitější správně osvětlit prostor, na kterém pracujeme – pracovní desku. Volte mezi podlouhlými zářivkami, bodovým světlem nebo LED páskami.

Součástí kuchyňských koutů je v dnešní době často i jídelna. Zde volte závěsné světlo, které dokáže osvětlit příjemným světlem stolování. Jako zdroj světla jsou tak ideální LED žárovky – G4 https://www.lightpark.cz/led-zarovky/?par=patice|g4.Zajímavě řešené světlo

Problematická koupelna
Zde je potřeba umístit světla, která mají ochranu proti vzdušné vlhkosti, orientujte se podle ochranného stupně IP. Zde zvolíme jedno velké centrální světlo, které by mělo dostatečně osvětlit celý prostor. Důležité je i doplňkové v blízkosti zrcadla, pokud není zabudované už přímo v zrcadle, umístěte ho tak, aby při svícení nevrhalo nelichotivé stíny.

Osram H7 může mít delší životnost, nebo vydávat více světla

Autožárovky Osram si své jméno vybudovaly již před mnoha lety i v České republice.

Sortiment uspokojí všechny typy řidičů

Každý z nás má jiné nároky na styl a způsob jízdy, někdo jezdí více za denního světla, jiný spíše v noci. Odlišné jsou i kilometrové nájezdy, jinak řídí ženy, jinak senioři, odlišně si za volantem počínají mladí nezkušení řidiči a samozřejmě i zdatní matadoři. Každý z nás si však může zvolit typ autožárovek, který mu vyhovuje, a výrobce Osram podle toho také upravil svůj výrobní program.
víceproudá silnice ve městě
Postavil jej na jednoduchém principu preferencí a tím se snaží nabídnout produkty na míru podle jednoduchého klíče:
Méně časté výměny vadných kusů – pro denní svícení a nepříliš velké nároky na množství světla jsou ideální typy s prodlouženou životností Osram Ultra Life. Osvitem jízdního pruhu se vyrovnají běžným halogenovým žárovkám, ale předčí je v době aktivního svícení, která přesahuje pět let.
Lépe osvětlená silnice – kdo jezdí častěji po setmění a po silnicích druhých až třetích tříd, anebo očekává od světlometů dostatek světla pro pohodovou jízdu, ten by se měl zaměřit na výrobní řadu Night Breaker s modely Unlimited nebo Laser. Pro podporu chladnějšího a příjemnějšího světla jsou zas výhodné Osram H7 Silverstar https://www.lightpark.cz/autozarovky-pro-predni-svetla/?par=oznaceni-ece|h7, či Cool Blue Intense.
hustý noční provoz

Nízká cena

Celá řada lidí se rozhoduje na základě ceny, vyhledává dokonce výrobky podle ceny a kvůli ušetřeným financím je ochotna přijmout i některé ústupky. Relevantní to může být především u spotřebičů, jejichž cena přesahuje tisíc korun, a kde mohou být úspory a cenové rozdíly poměrně značné.
U automobilových žárovek to však přestává téměř nabývat na významu, autožárovky jsou zařazovány do spotřebního zboží podobně jako motorový olej, a tak bychom měli spíše zohlednit parametry, záruční podmínky, délku životnosti a solidní přístup k zákazníkovi, než kvůli několika desítkám korun zbytečně riskovat náročnou výměnu vadného kusu a náklady spojené s odesíláním zboží na reklamaci.