Kde chcete bydlet?

Najít nájemní bydlení za přijatelnou cenu je dnes poměrně složité. Majitelé nemovitostí mohou mít špatné zkušenosti s předchozími nájemníky a tak zvyšují svoje nároky na ně s vírou, že tím vyselektují ty, kteří by dělali problémy. Nechtějí malé děti, zvířata a leckdy ani kuřáky. A tak se zejména mladé rodiny ocitají v situaci, kdy musí řešit kam půjdou bydlet. Problémem u nájemního bydlení je i fakt že vám majitel nemovitosti nemusí prodloužit smlouvu a vy budete mít jen krátkou dobu na to, abyste si našli něco nového. A co se týče ceny, leckdy je výše pronájmu podobná či dokonce stejná jako cena za měsíční splátku hypotéky.

moderní bungalov

Proto volí dům
V novostavbách najdete převážně mladé lidi, kteří byli okolnostmi přímo donuceni k výstavbě. Kdo si to jen trochu může dovolit, ten si raději vybere svůj vlastní dům, i když zatížený hypotékou. https://www.golemfinance.cz/cz/hypotecni-pruvodce Když si seženete pozemek a máte dostatečný příjem, nejspíš sáhnete právě po vlastním domě.

stavba domu

Na klíč?
Kdo nechce mít starosti s výstavbou, většinou si vybere kvalitní a spolehlivou firmu, která mi ústavy dům na klíč. Stavební firmy mívají k dispozici svoje připravené projekty, kterým často vévodí přízemní rodinné domy. Právě ty jsou velmi příjemné zejména pro rodiny s malými dětmi, protože nebudou muset chodit po schodech. Malé děti se učí chodit po schodech pomalu, a může se stát, že v patrovém domě byste je museli nosit v náručí ještě ve třech letech. Pokud nechcete všechno nosit nahoru a dolů, určitě si vyberte přízemní dům. Tam budete mít všechno pěkně pohodlně v přízemí a vaše pohoda bydlení bude určitě vyšší. Bydlete ve svém domě, který vám postaví firma na klíč – tedy vy si vyberete projekt a potom už jen počkáte, až vám jej firma dodá kompletně hotový. Zpravidla se můžete stěhovat za pár měsíců bez ohledu na to, jestli si vyberete zděný dům nebo dřevostavbu.